Taktické cvičení Vítkovice

Je 30.3.2008 a cca 30 hasičů z jednotek SDH Hlučína, Darkovic, Darkoviček a Dolního Benešova se místo nedělního klidu rozhodlo zúčastnit netradičního cvičení. V 8.hod. se rozjel konvoj hasičských vozidel směrem na Ostravu.

Je 30.3.2008 a cca 30 hasičů z jednotek SDH Hlučína, Darkovic, Darkoviček a Dolního Benešova se místo nedělního klidu rozhodlo zúčastnit netradičního cvičení. V 8.hod. se rozjel konvoj hasičských vozidel směrem na Ostravu. Na Dolní oblasti Vítkovic se nacházejí objekty určené k demolici, které jsou jiľ delší dobu vyuľívány hasiči z celého kraje pro nácvik různých typů zásahů. My jsme nacvičovaly hašení poľárů v nadzemních i podzemních prostorech jak s pouľitím dýmovnic, tak s vytvořením skutečného ohně. Smyslem cvičení bylo vyzkoušet hašení za nedostatku vody, systém přeskupování sil a prostředků, spojení u zásahů mezi veliteli jednotek, záchranu postiľených osob, metody průzkumu, principy odvětrávání, pouľití hasebních prostředků, aj. Na závěr proběhla ukázka ve vyproštění zraněné osoby z hloubky za pouľití standardního vybavení ze zásahových vozidel našich hasičů. Podobných cvičení bude ještě několik. Záběry z tohoto cvičení mluví sami za sebe. Výsledky těchto cvičení nám dávají podněty k dalšímu zaměření odborné přípravy našich hasičů.

Autor cvičení M.Türke, VD JSDH Hlučín

Sestřih z akce naleznete na HLUCIN.TV - (
www.hlucin.tv)

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Počasí na Hlučínsku
Počasí Hlučín - Slunečno.cz
Naši partneři
Moravskoslezský kraj MAS Hlučínsko Hlučínsko Zapad Státní font životního prostředí Euroregion Silesia Muzeum Hlučínska