Štěrkovna Open Music bude mít i senior stage

Dvanáctý ročník festivalu Štěrkovna Open Music otevře poprvé zcela netradiční scénu. Ta se nebude nacházet na březích Hlučínského jezera, ale bude umístěna na zahradě Domova pod Vinnou horou. Na senior stage se bude hrát v pátek 29. července od 14 do 18 hodin a program speciálně sestavený pro starší posluchače bude zdarma přístupný i pro veřejnost.

„Pro naše uživatele je to obrovský bonus. Mohli by se potkat s dalšími seniory, užít si odpoledne zase nějak netradičně. Roky vždy během festivalu jen slyší vzdálenou hudbu, ale nic konkrétního jim to neříká. Teď by se mohli stát součástí takové velké akce. To pro ně bude velký zážitek,“ míní ředitelka Domova pod Vinnou horou Marcela Mikulová.
Pracovníci domova vybaví zahradu lavicemi i stoly, zajistí prodej občerstvení. Prostě vše bude jako na samotném festivalu, jen trochu více v klidu.
„Už máme hlavní scénu, taneční scénu a dětskou scénu, tak proč bychom nemohli mít i senior stage? Město jako generální partner festival významně podporuje, tak mu to chceme vrátit třeba i tímto dárkem pro jeho starší obyvatele,“ uvedl pořadatel festivalu David Moravec.   

XII. ročník hudebního festivalu Štěrkovna Open Music se na březích Hlučínského jezera odehraje od 29. do 31. července. Obdobně jako v loňském roce i tentokrát bude jeho generálním partnerem město Hlučín. Hlavními partnery se staly prezentační a poradenské centrum Elements a společnost ČEZ.

Hrát budou hvězdy hudební scény jako Horkýže Slíže, Mig 21, Jelen a mnoho dalších. Protože město letos slaví 760. výročí svého založení králem Přemyslem Otakarem II., bude mít festival přívlastek Hlučín SPECIÁL 760. Mezi speciální projekty festivalu bude patřit souboj kapel v balkánském rytmu Balkan Battle live nebo pocta Petrovi Hapkovi s názvem Na cestě, ve které Michal Horáček uvede zpěváky Ondřeje Rumla, Lenku Novou, Segrada.
Vstupenky na třídenní festival jsou v předprodeji k dostání za 410 korun, koupit se dají v síti Ticketstream a v lokálních předprodejích jako Informační centrum Hlučín, Sluna Opava či Hospoda 56 v Hlučíně. Letos poprvé si návštěvníci mohou předplatit také parkování.

 

Ivana Gračková
mediální zastoupení festivalu
tisková mluvčí města Hlučín
736 281 733

 

Sdílejte na facebooku

QR Code
Počasí na Hlučínsku
Počasí Hlučín - Slunečno.cz
Naši partneři
Moravskoslezský kraj MAS Hlučínsko Hlučínsko Zapad Státní font životního prostředí Euroregion Silesia Muzeum Hlučínska