S rozsáhlým požárem v dřevařském závodu bojovali hasiči v Hlučíně, byl vyhlášen III. stupeň poplachu

Celkem 20 jednotek hasičů zasahovalo osm hodin od středečního odpoledne 18.3.2015 zhruba do středeční půlnoci v Hlučíně (okres Opava) u požáru části výroby a zázemí na zdejší pile. Oheň poničil dvoupodlažní objekt o půdorysu 50 x 20 metrů, kde byly kanceláře, sociální zázemí, kompresorovna a sušička.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu po dvou a půl hodinách. Po půlnoci byl počet zasahujících jednotek hasičů na pile redukován. Některé ale zůstaly na místě požáru až do čtvrtečního rána. Předběžně odhadovaná škoda jde do statisíců korun. Majetek, uchráněný rychlým zásahem hasičů, však určitě půjde do několika milionů korun. Hořela totiž část neděleného objektu, dlouhého 170 metrů, v bezprostředním ohrožení byla pila i zásoby dřeva. Tam se už oheň nerozšířil.

Příčina vzniku požáru je v šetření. Při zásahu si zranil ruku dobrovolný hasič z Hlučína. Operační středisko hasičů bylo o požáru na pile informováno ve středu před 16. hodinou. Na místo vyjelo 5 jednotek Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Hlučín, Opava, Ostrava-Poruba, Ostrava-Zábřeh a Ostrava-Přívoz, s nimi 14 jednotek dobrovolných hasičů – Hlučín, Hlučín-Bobrovníky, Hlučín-Darkovičky, Opava-Kylešovice, Ludgeřovice, Kozmice, Markvartovice, Darkovice, Bohuslavice, Petřkovice, Děhylov, Dolní Benešov, Dobroslavice a Hošťálkovice, na pomoc přijeli také hasiči ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně. Ve čtvrtek dopoledne budou požářiště ohledávat vyšetřovatelé z HZS MSK a Policie ČR. Až po domluvě s majiteli bude zřejmě upřesněna jak celková škoda, tak hodnota majetku, který hasiči uchránili před ohněm.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Počasí na Hlučínsku
Počasí Hlučín - Slunečno.cz
Naši partneři
Moravskoslezský kraj MAS Hlučínsko Hlučínsko Zapad Státní font životního prostředí Euroregion Silesia Muzeum Hlučínska