Restaurace a minipivovar U Komárků

GPS:
Adresa::
Slezská 86, Rohov 747 25
Web::
http://www.u-komarku.cz
Telefon::
+420 553 761 087
Email::
info@u-komarku.cz
Vedení::
Artur Komárek

Rodinná restaurace je vyhlášená v širokém okolí. Nabízí příjemné posezení v historickém interiéru z 30. let 20. století. Interiér je doplněn historickými fotografiemi a malbami na stěnách, které budí dojem, že byly namalovány před mnoha lety. Pivní pípa vypadá jako z první republiky, na dvoře stojí stará studna a plaňkový plot a také šenkýřka v lidovém kroji.

Největšími specialitami kuchyně jsou pečené koleno, kýta a krocan, které se pečou od roku 2001 ve speciální peci (pouze na bukovém dřevu), které jsme dali jméno Golem. Jedná se o unikátní konstrukci tříkomorové pece se dvěma samostatnými vývody do komína. Tento systém je chráněn Českým patentovým  úřadem jako užitný vzor.
 
Restaurace začala od roku 2010 vařit také své vlastní pivo „Rohan“. Pivo se vaří tradičním způsobem, klasickou dvourmutovou technologií, a to výhradně z českých surovin – moravský slad, žatecký chmel, pivovarské kvasnice a pramenitá voda z místních zdrojů. Pivo čepujeme ve výčepu přímo z ležáckých tanků (bez pasterizace, filtrace či jiných úprav). Pivo tak obsahuje množství vitamínů řady „B“ a další zdraví prospěšné látky. Název piva je odvozen od názvu naší obce Rohov a dokonce i v logu minipivovaru je použita část jejího znaku.

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek

Mapa

Sdílejte na facebooku

QR Code
Počasí na Hlučínsku
Počasí Hlučín - Slunečno.cz
Naši partneři
Moravskoslezský kraj MAS Hlučínsko Hlučínsko Zapad Státní font životního prostředí Euroregion Silesia Muzeum Hlučínska