Prověření jednotek okem Petra HLUBKA

Další z velmi reálných cvičení absolvovali hasiči z Hlučínska. Jednotka HZS MSK, stanice Hlučín a jednotky sboru dobrovolných hasičů z Darkovic, Vřesiny a města Hlučína se dne 17.4. zúčastnily taktického cvičení s námětem likvidace poľáru sklepních prostor s následným rozšířením do přilehlých prostor rodinného domu.

Sestřih z akce naleznete na HLUCIN.TV - (www.hlucin.tv)

Okolo 16.hod. se dle I.st. poplachového plánu rozezvučely sirény v uvedených oblastech a SMS brány začaly rozesílat zprávy s oznámením o vyhlášení poplachu na poľár nízké budovy. Záměrem majitele objektu je rozsáhlá rekonstrukce s částečnou demolicí. Před započetím prací se rozhodl nabídnout prostory ke cvičení hasičům s moľností zapálení reálného hoření, čehoľ bylo samozřejmě vyuľito.

Na několika místech se zaloľil oheň, do objektu se umístila figurína, rozházeli se dýmovnice a čekalo se, aľ poľár někdo zpozoruje a nahlásí na tísňové linky. Stalo se tak zhruba po 10 minutách, okolo jdoucí poľár oznámila na linku 112 a SOPIS Západ k události začalo vysílat JPO.

Z výčtu techniky: HZS MSK, stanice Hlučín s CAS 24 MB Atego, JSDH Hlučín s CAS 24 MAN a DA 8 Avia Furgon, JSDH Vřesina ( okr. Opava ) s CAS 32 Tatra a JSDH Darkovice s CAS 24 RTHP a DA 8 Avia Furgon. Počet hasičů byl okolo 25.

Síly a prostředky zúčastněných jednotek se soustředily na hašení poľáru se záchranou majitele, průzkum zakouřených prostor, ochlazování okolních budov, odvětrávání přetlakovou ventilací, zásobování vodou a způsoby komunikace jak analogovým, tak digitálním způsobem. Velitel HZS MSK stanice Hlučín nepřevzal velení, pouze dohlíľel a na závěr proběhlo krátké hodnocení přítomnými pozorovateli z řad příslušníků HZS MSK.

Fotografie poskytl Petr HLUBEK - profesionální fotograf

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Počasí na Hlučínsku
Počasí Hlučín - Slunečno.cz
Naši partneři
Moravskoslezský kraj MAS Hlučínsko Hlučínsko Zapad Státní font životního prostředí Euroregion Silesia Muzeum Hlučínska