Ohlédnutí za Festivalem kultury a hlučínských řemesel 2021

Mírové náměstí v Hlučíně hostilo v neděli 4. července již potřinácté Festival kultury a hlučínských řemesel. Vystoupení folklorních a tanečních souborů a kapel přilákalo na náměstí několik stovek diváků, kteří se tak mohli zaposlouchat a zatančit si v rytmu známých českých i zahraničních písní.

V programu se letos představily tyto soubory a kapely: Hasičská dechová hudba Bolatice, Panimamy z Velkých Hoštic, Slunečnice, Vlašanky, Borovanka, Bolatické seniorky, Dechová hudba Hlučíňanka, Seniorky ze Závady, Bobři a Dolbend.

Již tradičně si mohli návštěvníci zakoupit také regionální výrobky a potraviny od místních producentů a řemeslníků.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravách a průběhu festivalu, všem účinkujícím za prezentaci toho nejlepšího z hlučínské kultury, prodejcům za prezentaci svých výrobků, městu Hlučín a Sport a kultuře Hlučín za pomoc při organizaci festivalu, obci Vřesina za zapůjčení prodejních stánků, Muzeu Hlučínska za poskytnutí svých prostor, doc. Mgr. Jiřímu Siostrzonkovi, Ph.D. za výbornou moderaci a samozřejmě Moravskoslezskému kraji za finanční podporu celé akce. Za rok na shledanou!

Lenka Osmančíková

 

Foto: Štěpánka Czyžová

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Počasí na Hlučínsku
Počasí Hlučín - Slunečno.cz
Naši partneři
Moravskoslezský kraj MAS Hlučínsko Hlučínsko Zapad Státní font životního prostředí Euroregion Silesia Muzeum Hlučínska