Ohlédnutí za Festivalem kultury a hlučínských řemesel 2020

Mírové náměstí v Hlučíně hostilo v neděli 12. července již podvanácté Festival kultury a hlučínských řemesel. Vystoupení folklorních a tanečních souborů a kapel přilákalo na náměstí několik stovek diváků, kteří se tak mohli zaposlouchat a zatančit si v rytmu známých českých i zahraničních písní.

Na úvod přivítala návštěvníky Hasičská dechová hudba z Bolatic. Za tónů jejich písní se náměstí začalo plnit prvními návštěvníky. Následovalo úvodní slovo, kterého se ujali předseda Sdružení obcí Hlučínska a starosta Bolatic Mgr. Herbert Pavera, místopředseda Sdružení obcí Hlučínska a starosta města Hlučín Mgr. Pavel Paschek a místopředsedkyně Sdružení obcí Hlučínska a starostka města Kravaře Mgr. Monika Brzesková.

Poté již následoval bohatý program, ve kterém dále vystoupily dechové kapely Kobeřanka, Hlučíňanka a folklorní soubory Srubek a Borovanka. Pěvecká vystoupení se střídala s těmi tanečními v podání Bolatických seniorek, Bobrů z Bolatic nebo seniorek ze Závady. Publikum si svými výkony získaly také mažoretky MK Ballerisimo Hlučín. Důstojnou tečku za festivalem učinila letos kapela Dolbend.

Již tradičně si mohli návštěvníci zakoupit také regionální výrobky a potraviny od místních producentů a řemeslníků.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravách a průběhu festivalu, všem účinkujícím za prezentaci toho nejlepšího z hlučínské kultury, prodejcům za prezentaci svých výrobků, městu Hlučín a Sport a kultuře Hlučín za pomoc při organizaci festivalu, obci Vřesina za zapůjčení prodejních stánků, městu Dolní Benešov na zapůjčení pivních setů, Muzeu Hlučínska za poskytnutí prostoru pro šatnu, doc. Mgr. Jiřímu Siostrzonkovi, Ph.D. za výbornou moderaci a samozřejmě Moravskoslezskému kraji za finanční podporu celé akce. Za rok na shledanou!

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Počasí na Hlučínsku
Počasí Hlučín - Slunečno.cz
Naši partneři
Moravskoslezský kraj MAS Hlučínsko Hlučínsko Zapad Státní font životního prostředí Euroregion Silesia Muzeum Hlučínska