Občanské sdružení Malánky

Adresa:
Malánky 5, Hlučín
Email:
o.s.malanky@seznam.cz
Web:
Vedení:
Cyrus Pavel

Jednoho krásného dne se Pavel Cyrus zajímal o historii Malánek a dozvěděl se, že v roce 2011 oslavuji Malánky významné výročí od první zmínky této osady.

Pořád jsem uvažoval, co bych udělal k tomuto výročí. V úterý jsme šli s Martinem Smolkou, Jakubem Šimánkem, Jendou Breierem a také s Alenou Blaudeovou  na pivko do Kohouta, kde jsem jim řekl o tom výročí. Dali jsme hlavy dohromady a začali uvažovat, až se z nás začalo kouřit. Přišli jsme na to že by jsme mohli svolat takovou informační schůzku pro všechny občany Malánek abychom se i od nich dozvěděli  co by jsme mohli společně udělat k tomuto výročí. Padali nejrůznější nápady jako ples, zájezd, slavnosti atd. …Na hasičské slavnosti v tomtéž roce jsme se bavili s Janem Kosubem který nám řekl, ať si založíme své Občanské sdružení, dali jsme hlavy dohromady a začali vymýšlet stanovy a přípravný výbor. Po vytvoření stanov a všeho potřebného k založení O.S.Malanky a poslání na Ministerstvo vnitra jsem se potkal S panem Červenkou kde po vzájemné konverzaci prohlásil " KURDE PAVLIK POĎME COSI UROBIŤ, AŤ LUDĚ NESEDI DOMA " .První naší akcí byla letní slavnost. Po doručení důležitého dopisu z Ministerstva vnitra, ve kterém byli orazítkované naše stanovy, registrace a také přidělené identifikační číslo, jsme museli svolat 1 schůzi a to 1.9.2011 kde jsme si zvolili výbor Občanského sdružení Malánky.

Za vznikem Občanského sdružení Malánky stojí 5 lidí, ke kterým se postupně přidávali další a další což se taky rozrostl výbor o kronikářku, kulturní referentku, narozeninový výbor,  a také právo veta. V dnešní době máme přes 80 členů a stále vymýšlíme další akce na kterých se pobavíte s přáteli a sousedy.

Předseda Cyrus Pavel


Více zde: http://www.malanky.cz/o-nas/

Sdílejte na facebooku

QR Code
Počasí na Hlučínsku
Počasí Hlučín - Slunečno.cz
Naši partneři
Moravskoslezský kraj MAS Hlučínsko Hlučínsko Zapad Státní font životního prostředí Euroregion Silesia Muzeum Hlučínska