Nehoda autobusu v Hlučíně

U dopravní nehody autobusu na silnici 2. třídy č. 466 z Hlučína do Ludgeřovic zasahovaly ve středu dopoledne sloľky integrovaného záchranného systému. Nehoda si vyľádala 3 úmrtí a zhruba dvě desítky osob s různým zraněním.

Sestřih z akce naleznete na HLUCIN.TV - (www.hlucin.tv)

U dopravní nehody autobusu na silnici 2. třídy č. 466 z Hlučína do Ludgeřovic (okres Opava) zasahovaly ve středu 21.5.2008 dopoledne sloľky integrovaného záchranného systému. Nehoda si vyľádala 3 úmrtí a zhruba dvě desítky osob s různým zraněním. Naštěstí šlo pouze o cvičení sloľek integrovaného záchranného systému, do něhoľ se zapojilo šest desítek cvičících a figuranti s věrně namaskovanými zraněními.

Do cvičení se zapojily dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje z Hlučína a Opavy, dobrovolní hasiči Hlučín, Darkovičky a Bobrovníky, Zdravotnická záchranná sluľba Hlučín, Policie ČR, Městská policie Hlučín a 157. vojenský záchranný prapor Hlučín.

Cílem akce bylo procvičit společný zásah a připravenost sloľek IZS při události s velkým počtem zraněných účastníků. Ověřovala se také koordinace jednotlivých sloľek a operační řízení.

Hasiči se pustili do opatrného vyproš»ování osob, namaskovaných figurantů záchranného týmu Českého červeného kříľe z Ostravy, věrné úpících kvůli zraněním a své chování se jim podařilo realisticky připodobnit skutečnosti. Další skupina hasičů hledala čtyři pohřešované cestující, které později našli s lehkými zraněními. Jiná skupina si vzala na starost zachycení a úklid úniku nafty.

Hasiči přenášeli podle pokynů zdravotníků nemocné na roztřídění na parkoviště a do nafukovacího stanu, který postavili vojáci. Policie hlavně řídila dopravu a starala se o identifikaci zraněných a simulovala zkrácené vyšetřování nehody. Pomáhají také psychologové armády a Zdravotnické záchranné sluľby.

Protoľe do půdy uniklo bezprostředně po nehodě asi 150 litrů nafty, po odtaľení autobusu najela vojenská technika na odtěľení kontaminované zeminy. Pracovníci odboru ľivotního prostředí Městského úřadu Hlučín určili místo, kam bude moľné tuto zeminu vysypat.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Počasí na Hlučínsku
Počasí Hlučín - Slunečno.cz
Naši partneři
Moravskoslezský kraj MAS Hlučínsko Hlučínsko Zapad Státní font životního prostředí Euroregion Silesia Muzeum Hlučínska