Na hlučínský festival přijede i Michal Horáček s poctou Hapkovi

Už přes tři stovky vstupenek na XII. ročník festivalu Štěrkovna Open Music se prodalo během prosince, kdy přišly do prodeje. Program na festival se přitom teprve piluje, přijede na něj i Michal Horáček s poctou Petru Hapkovi.

Letošní ročník hudebního festivalu, jehož generálním partnerem se již podruhé stane město, bude mít přívlastek Hlučín SPECIÁL 760. Konat se bude 29. a 30. července opět na břehu Hlučínského jezera. Protože se uskuteční v roce 760. výročí založení Hlučína Přemyslem Otakarem II., bude mít také speciální dramaturgii, odlišnou od všech ostatních festivalů.
„Na dvanáctém ročníku Štěrkovna Open Music budou hrát například skupiny Horkýže Slíže či Mig 21. Tentokrát poprvé zveme ve dvou ročnících po sobě stejnou skupinu; kapela Jelen vystoupí opět po loňském obrovském úspěchu na hlavní scéně. Program bude ale navíc plný speciálních projektů, které se na festivalech běžně neobjevují,“ prozradil pořadatel David Moravec. Jedním z nich bude i pořad Na cestě. Jde o poctu hudebníkovi Petrovi Hapkovi. Pořadem bude provázet Michal Horáček, zpívat budou Segrado, Ondřej Ruml a Lenka Nová.

„Běžně tento projekt na festivaly nejezdí, protože vyžaduje komorní atmosféru. Tu ale na štěrkovně dokážeme vytvořit,“ doplňuje David Moravec.

Zároveň slibuje, že letos bude festival mimořádný, třeba soubojem dvou kapel nebo účastí zajímavých

hostů ze zahraničí. „Štěrkovna Open Music 2016 vás rozhodně překvapí a bude plná nápadů!“ je přesvědčen David Moravec.

Vstupenky v předprodeji jsou nyní k dostání s vánoční slevou za 360 korun, od ledna budou dražší. Koupit se dají v síti Ticketstream a v lokálních předprodejích jako Informační centrum Hlučín, Sluna Opava či Hospoda 56 v Hlučíně.

 

Ivana Gračková
mediální zastoupení festivalu Štěrkovna Open Music
tisková mluvčí města Hlučín
736 281 733

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Počasí na Hlučínsku
Počasí Hlučín - Slunečno.cz
Naši partneři
Moravskoslezský kraj MAS Hlučínsko Hlučínsko Zapad Státní font životního prostředí Euroregion Silesia Muzeum Hlučínska