Město Hlučín vyhrálo 1. ročník branného závodu

Dne 14. 11. 2017 se konal v Bolaticích 1. ročník branného závodu „Den legionáře“, kterého se účastnili starostové Sdružení obcí Hlučínska a žáci ze základních škol. Organizace se ujala Československá obec legionářská, jednota Ostrava 1 pod vedením ředitele závodu, předsedy ČsOL kpt. v.z. Jana Šimčíka. Hlavním rozhodčím závodů byl desátník v.z. Rostislav Pečínka a řídícím střeleb plukovník v.v. František Mareš.

Soutěže se mohl zúčastnit tříčlenný tým, který se skládal ze zástupce města a 2 žáků základní školy. Soutěž celkem absolvovalo 17 týmů. Hlučínský tým reprezentoval starosta města pan Pavel Paschek a 2 žáci Základní školy Hlučín, Hornická, Hynek Baturný a Denis Šimíček.

Soutěžící měli těžké sportovní úkoly.  Prvním úkolem byla netradiční překážková dráha na čas, která se skládala z desetinásobného otočení kolem metrové tyče zapíchnuté v kuželu, hod míče do kbelíku, přeskoky latěk, běh se cvičnou minou, přenosy pneumatik, převalování malých míčků přes kusy domovní okapů a přesun na lyžích ovládaných pouze rukou gumovými úchopy. Následovala střelba vzduchovkou, lukem a kuší a hod granátem.

Atmosféra soutěžících v hlučínském týmu byla naprosto úžasná. Do soutěžení se pustili s plným sportovním nasazením. Za svou bojovnost a nejlepší časový i bodový výsledek si z Bolatic odvezli pohár vítěze za 1. místo!  

Na závěr kapitán hlučínského týmu pan Pavel Paschek řekl: „Děkuji svému týmu z města Hlučína za spolupráci při získání vítězné trofeje. Také díky všem dalším zúčastněným za účast, elán a nadšení ze závodů a doufám, že se na příštím ročníku sejdeme ve městě Hlučíně.“

Text a foto: Ingrid Křižáková

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Počasí na Hlučínsku
Počasí Hlučín - Slunečno.cz
Naši partneři
Moravskoslezský kraj MAS Hlučínsko Hlučínsko Zapad Státní font životního prostředí Euroregion Silesia Muzeum Hlučínska