Den zdraví a 2. ročník Hlučínského trakaře solidarity

24. června 2015 se v Hlučíně uskutečnil Den zdraví, jehož součástí byl i 2. ročník Hlučínského trakaře solidarity. Výtěžek z této akce byl určen pro Adélku z Darkoviček, která trpí dětskou mozkovou obrnou. Lidé přispívali svým startovným v recesním běhu s netradičním dopravním prostředkem kolem náměstí. Výše startovného byla 20 korun pro dospělého, děti mohly svou jízdou Adélku podpořit bez finanční účasti. Přesto byly v pokladničkách padesátikoruny, stokoruny, dvousetkoruny a dokonce i pětistovka.  „Na běh s trakařem tu místy stály i fronty,“ řekla Monika Pokorná, zástupkyně ředitele Kulturního centra Hlučín.
Návštěvníci akce se u stánků dovídali podrobnosti o sociálních službách v Hlučíně, dospělí si mohli nechat změřit krevní tlak i obsah cukru v krvi, všichni se bavili při různých kulturních vystoupeních, která završil koncert deathfolkrockové kapely Úspěch. Na akci se přijela podívat i Adélka na novém vozíčku, který už se podařilo zaplatit z celohlučínské sbírky. „Moc všem děkuji za pomoc a solidaritu, kterou projevují. Kdyby se podařilo, aby se Adélka po lázeňské léčbě dokázala sama více pohybovat a lépe polykat, byli bychom moc rádi,“ řekla Adélčina maminka Jana Jakubowská.
Na zdárném průběhu akce měli zásluhu všichni, kteří přispěli svými vystoupeními, nabo oživili náměstí svými stánky. Dík tak patří organizacím Mens sana, Fontána, Vrabloveckým harmonikářům, základním školám ze Šilheřovic, Darkovic i Píště i Valerii Cymorkové z Domova pod Vinou horou.
 

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Počasí na Hlučínsku
Počasí Hlučín - Slunečno.cz
Naši partneři
Moravskoslezský kraj MAS Hlučínsko Hlučínsko Zapad Státní font životního prostředí Euroregion Silesia Muzeum Hlučínska